OLOMOUC - Rušná a riziková místa hlídají v Olomouci kamery. Městská policie hlásí, že kamerový systém města sleduje další čtyři. Jde o ulice Hynaisova a Dobrovského. A křižovatku u Panoramy a křižovatku ulic Vejdovského a Kosmonautů. Více zde.

OLOMOUCKÝ KRAJ - ŘSD dál pracuje na vzniku nové dálnice D55 mezi Olomoucí a Přerovem. Na úsek Olomouc - Kokory nyní dělníci navážejí materiál na geotextílie a pokládají potrubí. Úsek Olomouc – Kokory chce ŘSD otevřít v roce 2025.

OLOMOUCKÝ KRAJ - Nový jízdní řád začne platit v neděli na železnici. V Olomouckém kraji se rozšíří regionální doprava. Budou nové spěšné vlaky z Velkých Losin do Olomouce a z Olomouce do Starého Města u Uherského Hradiště. Vlaky na lince z Olomouce do Jeseníku nabídnou větší kapacitu. Nový jízdní řád chystá i Dopravní podnik města Olomouce.

PŘEROV - Je čas zase skočit do bazénu v Přerově. Po 7 měsících rekonstrukce už je městský krytý bazén zase plný vody. Oprava místní padesátky přišla na 30 milionů korun. Otevře se v pátek 8. prosince.

OLOMOUC - Nejen vánočními tramvajemi ale i vánoční lodí se můžete svézt v Olomouci. Vánočně nazdobená loď Marie Terezie v těchto dnech brázdí řeku Moravu a vyplouvá z olomoucké náplavky.

OLOMOUCKÝ KRAJ - Pozor na smyky. Namrzlá je ráno například silnice v Ostružné, která je důležitou dopravní spojnicí mezi Šumperskem a Jesenickem. V okolí Konice u Prostějova se nad ránem začaly na silnicích tvořit sněhové jazyky.

OLOMOUCKO - Nový varovný systém má Šternberk. Do ulic ho město nechalo zabudovat během listopadu. Jde celkem o 175 vysílacích hnízd se 492 reproduktory. Ty budou v případě nutnosti sdělovat varovná hlášení města.

OLOMOUCKÝ KRAJ - Řidiči. Taky dnes s opatrností vyjíždějte na silnice v Olomouckém kraji. Po víkendovém sněžení leží stále na řadě míst zbytky rozbředlého sněhu. Platí to hlavně pro Šumpersko a Jesenicko a pro vedlejší silnice v dalších částech kraje.

OLOMOUC - Obnovou prochází barokní kaplička ve Chválkovicích v Olomouci ve Švabinského ulici. Má za sebou už dvě etapy oprav. Dostala novou omítku, štuky, dveře i střechu. Dojde i na vnitřní prostor. Hotova bude příští rok.

PŘEROV - Nově i z postu přerovského zastupitele odchází bývalý šéf ODS v Olomouckém kraji Michal Zácha. Je obviněn v kauze ovlivňování dopravních zakázek. Předtím odešel z postu náměstka hejtmana pro dopravu v Olomouckém kraji a z postu přerovského radního.

ŠUMPERSKO - Cyklostezku z Újezdu do Líšnice nově lemují stromy. Stromořadí tu zasadili zástupci města, veřejnosti a žáků základky Mlýnská. Je tu 45 nových listnatých stromů.

OLOMOUC - Střechu nad hlavou prodává vedení krajské organizace sociální demokracie v Olomouci. Do aukce s minimální cenou 20 milionů korun dává činžovní dům na rohu Školní ulice v centru města. Jeho provoz a údržba jsou totiž nákladné. A co bude, pokud organizace památku prodá? Zatím se ještě nerozhodla, kde bude mít nové sídlo.

OLOMOUCKÝ KRAJ - Řidiči, pokračuje pokles cen paliva v Olomouckém kraji. Litr Naturalu koupíme v průměru za 37,90, což je oproti minulému týdnu asi o 30 haléřů méně. A asi o 40 haléřů zlevnila nafta na průměrných 38 korun za litr.

OLOMOUC - 50 let starou instalaci umělce Zdeňka Berana vzkřísilo MUO. Výstava Elevace ukazuje nemocniční pokoj, kde je člověk jen předmětem - má hmotnost a míru, ale žádnou osobnost. K vidění bude do dubna. Více zde.

OLOMOUCKÝ KRAJ - Pozor na cestách v regionu - v noci na dnešek provoz na silnicích na severu Olomouckého kraje zkomplikovalo sněžení. Hasiči vyjížděli na Šumpersko a Jesenicko k několika dopravním nehodám. Další provoz na silnicích komplikuje ledovka.

PROSTĚJOVSKO - Udržet plumlovskou přehradu na Prostějovsku čistou je těžké. Kvůli velkému množství fosforu ve vodě se tu přemnožují sinice a v létě se pak při zazelenání vody vyhlašuje zákaz koupání. Údržba je náročná. Letos stálo odstraňování fosforu přes 300 tisíc korun.

Nejčtenější

Tragický listopad. Na silnicích zemřeli čtyři lidé

V Olomouckém kraji zemřeli v listopadu při dopravních nehodách čtyři lidé, je to o...

Rekonstrukce je u konce. ORNIS se otevírá návštěvníkům

Čtyřicet let starý objekt a tři roky rekonstrukce. Ode dneška se návštěvníkům otevřela budova...

Připravují se na stávku. Podívejte se na mapu škol, které neotevřou

Školské odbory jdou do stávky, vyhlásily ji na pondělí 27. listopadu. Odboráři usilují o...

Svodidla budou mít tlumič nárazu. ŘSD chystá v Přerově novinky

Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) připravuje nová opatření, která mají vést ke zvýšení bezpečnosti...

Zima se blíží a kluziště otevírají. Kde si zabruslíte?

Blížící se Vánoce a chladné počasí láká bruslaře k návštěvě kluzišť. Bruslení pro veřejnost...

Pozor na cestách, hrozí sněhové jazyky. ČHMÚ varuje před sněžením

Novou sněhovou pokrývku a sněhové jazyky by měli lidé očekávat i v Olomouckém kraji....