PŘEROV - Na hřbitovech v Přerově vznikne 61 nových urnových míst. Důvodem je stále zvyšující se poptávka. Jejich vybudování město přijde na půl milionu korun. Pronájem těchto míst ale bude dražší, a to především s ohledem na rostoucí ceny stavebních materiálů. Více zde.

OLOMOUCKÝ KRAJ - Otevření běžně nepřístupných památek, koncerty i netradiční akce nabídne letošní ročník Dnů evropského dědictví v Olomouckém kraji. Hlavní program se uskuteční už o tomto víkendu.

ŠUMPERK - Klidová zóna se stane z lesoparku Cihelna v Šumperku. Nově tu přibudou například tůně, naučná stezka nebo altán. Zanikne naopak bikepark, který nadšenci vybudovali zhruba před deseti lety. Momentálně se v lesoparku kácí stromy.

OLOMOUCKO - S volbou zastupitelů čeká obyvatele Nákla na Olomoucku i referendum o nové lokalitě těžby štěrkopísku. Těžaři chtějí rozšířit těžbu a založit nové ložisko.

ŠUMPERK - Plavci v Šumperku, prodlužuje se uzavření plaveckého aquacentra ve městě. To hlásí, že krytý bazén je uzavřený kvůli nepředvídatelným technickým důvodům. A to aktuálně až do 7. září.

PROSTĚJOV - Nová hřiště má mládež v Prostějově. Dvojice nových hřišť vznikla ve fotbalovém areálu za Olympijskou ulicí. Dohromady už jsou tak v areálu hřiště tři.

PŘEROV - Snaha radnice najít pro obyvatele města nové praktické lékaře pomocí dotací se vyplatila. Město chce podpořit hned 2 lékaře, kteří se o dotační titul přihlásili.

OLOMOUC - Kdo si chce zaplavat na plaveckém stadionu, tak bude muset sáhnout hlouběji do kapsy. Za vstup do vnitřního bazénu zaplatíme od září za hodinu o 10 Kč víc. Tedy 95,-.

OLOMOUCKO - Šestici vodáků zachránili v pondělí v noci u Hynkova v Mlýnském potoce hasiči. Parta se vydala se do zakázaných míst, kde se řeka sjíždět nesmí kvůli mělkosti a překážkám, a uvízla.

OLOMOUC - Darem jeden milion korun se rozhodlo podpořit olomoucké hejtmanství charitní ordinaci pro bezdomovce. Její provoz do letošního jara dotovalo ministerstvo zdravotnictví, poté však ordinace ocitla bez prostředků.

OLOOUCKÝ KRAJ - Překročení rychlosti u více než sta řidičů zaznamenali v kraji policisté během rozsáhlé bezpečnostní akce o posledním prázdninovém víkendu. Policejní hlídky při ní zkontrolovaly téměř 1300 vozidel.

PROSTĚJOVSKO - Prostějovské radnici se podařilo najít kupce pro zámek v nedalekém Ptení, který léta bez užitku chátrá. Rozlehlou nemovitost chce za 3,33 milionu korun koupit jeden z místních obyvatel.

OLOMOUC - Podruhé během letní přípravy na novou extraligovou sezonu olomoučtí hokejoví kohouti padl s Vítkovicemi. Hanáci tentokrát na svém ledě padli 0:2.

PŘEROV - Noční pronikavé hvízdání na městských sídlištích překvapilo v těchto dnech obyvatele Přerova. Naříkavé zvuky mají podle ornitologů na svědomí mláďata kalouse ušatého, který se usídlil například v Žižkově ulici či na sídlišti Osmek.

OLOMOUC - Ve Fakultní nemocnici v Olomouci provedl robot transplantaci ledviny od živého dárce. Podle zástupců nemocnice šlo o první operaci tohoto druhu v České republice.

ŠUMPERSKO - ŘSD se soustředí na opravu opěrných zdí silnice I/11 v Petrově nad Desnou. Pokračuje izolace rubových částí stěn. Petrov zůstává průjezdný kyvadlově - jedním pruhem. (ŘSD)

Nejčtenější

Blíží se bouřky s kroupami. Kdy dorazí na Olomoucko?

Meteorologové varují před silnými bouřkami. Ty do Olomouckého kraje mají zavítat ve čtvrtek odpoledne...

Dobře se mi hraje v Ponorce, protože je to taková kultovní hospoda, říká písničkář...

Znojemského písničkáře, básníka a spisovatele Milana Smrčku zná české publikum spíše pod uměleckým jménem...

Zkontrolujte si dálniční známku. Za jízdu bez ní hrozí pokuty

Systém elektronické dálniční známky, který spravuje Státní fond dopravní infrastruktury (SFDI) a provozuje státní...

Přerov chystá na Nový rok velkolepý ohňostroj, uskuteční se na břehu Bečvy

Loni byl Přerov bez Ohňostroje, letos se chystá Nový rok přivítat velkolepou pyrotechnickou show...

VIDEO: Marihuana cestovala poštou na Slovensko. Celníci zadrželi na Přerovsku pěstitele konopí

Celníci z protidrogového oddělení ve spolupráci s policisty dopadli muže z Přerovska, který je podezřelí z pěstování...

Krůček od finále. HC UP si to o postup rozdá s Pražáky

Šanci na postup do finále Univerzitní ligy ledního hokeje mají hokejisté Univerzity Palackého. V...