OLOMOUC - Unikátní zážitek v podobě spojení Moravské filharmonie Olomouc a hvězd české hudební scény se už blíží. Multižánrový open-air Festival filharmonie se bude konat v pátek 9. června na Andrově stadioně. Festival vzdá hold i Karlu Gottovi.

OLOMOUC - Bezpečnější bude olomoucká frekventovaná křižovatka ulic Dobrovského, Dlouhá a Václava III. Díky rekonstrukci tu budou semafory a počítá se i s přechodem pro chodce, cyklisty a opravou mostu. Rekonstrukce by se měla zrealizovat během několika let.

ŠUMPERSKO - V Mohelnici vyrostla v areálu ZŠ Mlýnská nová lezecká stěna. Je 12 metrů vysoká, 6 metrů široká a na vrchol se jde dostat 6ti různými cestami. Poprvé bude slavnostně zpřístupněná dnes od 15ti hodin.

PROSTĚJOV - Do víkendu otevřených zahrad se letos poprvé zapojí Prostějov. Město chce přilákat obyvatele do parků a zahrad. V neděli 11. června plánuje komentovanou prohlídku Špicnerových sadů a botanické zahrady.

PŘEROVSKO - Hlavní železniční tah překlene na Přerovsku dálnice D48 Bělotín – Rybí. Stavba tu probíhá za plného provozu aut a vlaků. Nový dálniční most bude z prefabrikovaných nosníků. ŘSD jedná o termínu noční pokládky.

OLOMOUCKÝ KRAJ - Deváťáci v Olomouckém kraji, kterým nevyšla ani jedna přihláška na SŠ, mají ještě šanci. Místa pro 2. kolo přijímacích zkoušek nabízejí v kraji převážně odborné střední školy. Přehled volných míst lze najít na webu olkraj.cz.

OLOMOUC - Nad tím, co dokážou artisté můžeš žasnout od 8. do 11. června v Olomouci. Bude tu festival nového cirkusu Cirkuzkus pod širým nebem v Letním kině. Úvodní vystoupení bude 8. června zdarma na Dolním náměstí, součástí programu jsou i workshopy pro veřejnost.

OLOMOUC - 12 let po rekonstrukci Vlastivědného muzea Olomouc bude další. Vedení muzea dle VPM zjistilo havarijní stav i v budově kanceláří. Není jasné, kde se stala při minulé rekonstrukci chyba. S novou rekonstrukcí by se mohlo začít za rok.

OLOMOUC - Olomoucká náplavka kulturně ožije. Úplně poprvé 10. června. Součástí slavnostního otevření bude bohatý kulturní program pro dospělé i pro děti, vzkazuje město.

OLOMOUCKO - Další krok ke stavbě dálnice D35 mezi Křelovem a Slavonínem u Olomouce. ŘSD vypsalo výběrové řízení na přípravu území pro stavbu. Plánuje kácení dřevin a skrývku ornice v trase chybějící části západního obchvatu města.

ŠUMPERSKO - Slavnostně se otevře cyklostezka mezi Zábřehem a Postřelmovem. Ve čtvrtek příští týden. A o pár dnů později, a to v sobotu 3. června, se v Zábřehu otevře i nový skatepark.

OLOMOUC - Řidiči, brzy nás čeká omezení na průtahu Olomouce. ŘSD začalo s výběrem zhotovitele opravy průtahu. Bude se měnit povrch silnice na ulicích Pražská, Foerstrova a Albertova. Termín prací se ještě stanoví.

OLOMOUC - Nový park systém na Svatém Kopečku u Olomouce už je připravený. Má pomoci předcházet dopravním zácpám při velké návštěvnosti zoo a poutního místa. U parkovišť jsou automatické závory a po cestě navigační cedule a obsazeností parkovišť. Poplatky za parkování se budou vybírat přes terminály. Spustí se 1. června.

OLOMOUC - Za pár let možná budeme chodit na hokej do multifunkční haly na Velkomoravskou ulici. Olomoučtí radní vybrali návrh této haly od developera Redstone jako budoucí náhradu plecharény. Financování stavby za skoro 2 mld zajistí developer. Na placení provozu by se pak měla 30 let podílet radnice. Více zde.

PROSTĚJOVSKO - Dál se pracuje na opravě prostějovské estakády. Dnes se za pomocí tryskání vodou šetrně demoluje mostní závěr. To je důvod uzavírky části dálnice D46 směrem na Vyškov. Doprava je svedena do volné části dálnice.

OLOMOUC - Moravská filharmonie Olomouc a Moravské divadlo se mají k 1. lednu 2025 sloučit. Městští radní schválili přípravu tohoto kroku. Sloučení má pomoci vyřešit financování těchto městských organizací. Zastupitelé budou o sloučení jednat 5. června. Více zde.

Nejčtenější

Makrelománie: Kde se vzala rybí pochoutka a kam na ni v létě zajít?

Je teplý letní večer, sedíte s přáteli u piva a u toho nesmí chybět...

Bývalý kostel i projížďka kočárem. Noc kostelů slaví 15 let

Noc kostelů opět otevře dveře kaplí, kostelů a dalších běžně nepřístupných sakrálních a duchovních...

Pro jahody si přiletěl zákazník i vrtulníkem. Samosběr začne do 14 dnů

Kousek od Olomouce leží Skrbeň, obec, která by s trochou nadsázky mohla mít ve...

Přerov podpoří nové ordinace praktického lékaře a zubaře

Přerov se rozhodl znovu podpořit lékařskou péči ve městě dotačními tituly, hledá touto cestou...

Ornitologická stanice je hotová. Chystá novou expozici

V Přerově skončila rozsáhlá stavba nového zázemí Ornitologické stanice (ORNIS) Muzea Komenského, jediného specializovaného...

Hasili trafostanici. U požáru na Přerovsku použili i sněhurku

Hasiči zasahovali u ranního požáru na Přerovsku. Na místě zasahovaly čtyři jednotky i energetici. Před...