OLOMOUCKO - Po novém budeme již brzy chodit ve Šternberku na ulici Sluneční. Radnice informuje, že tu nechává opravit chodník a ten dostane zámkovou dlažbu. Práce za skoro 400 tisíc korun bude hotová v druhé půli července.

OLOMOUC - O nové profesory je bohatší Univerzita Palackého. Vzdělanců s nejvyšší akademickým titulem tu přibylo sedm. Jmenoval je prezident Petr Pavel. Profesorský titul získali vědci z lékařské, filozofické a přírodovědecké fakulty. Více zde.

OLOMOUC - Hudba bude v centru Olomouce na každém rohu. Unikátní zážitek čeká Olomoučany už tuto sobotu. Bude tu hudební festival v ulicích Olomouc (o)žije a organizátoři slibují, že účinkující najdeš od tržnice až po Žižkovo náměstí.

OLOMOUC - Prosklené arkýře nebo moderní vstup, toho se dočká po rekonstrukci budova Pedagogické fakulty UP v Olomouci. Práce mají začít letos v listopadu. Dříve vojenská budova se má proměnit v moderní univerzitní stavbu. Více zde.

OLOMOUC - Skončil charitativní výdej potravin v areálu Hanáckých kasáren. Vedení charity aktivně hledá náhradní prostor a pokusí se obnovit výdej potravin lidem v nouzi do 14 dní. Stát se snaží areál prodat. Více zde.

ŠUMPERSKO - Proměnu staré radnice plánuje Zábřeh. Měly by tu vzniknout prostory pro coworking a konferenční prostor nebo otevřená vědecko-inovační laboratoř. Projekt chce město představit 18. června v 16 hodin v kině Retro.

OLOMOUC - Blíží se tradiční sportovně-kulturně-osvětová akce Olomoucká štafeta na vozíku. V plánu je v pátek 14. června ve Smetanových sadech u hudebního altánu v Olomouci. Lidé si mohou zkusit jízdu na invalidním vozíku. 12hodinovou štafetu spojenou s kulturním programem uvedou významné osobnosti z regionu.

OLOMOUC - Velké části Olomouce se dotkne tradiční půlmaraton. Poběží se v sobotu 15. června ulicemi města a na start se postaví přes 5 tisíc závodníků. Doprovodí ho sportovní veletrh na Floře, který začne už v pátek, více zde.

PROSTĚJOV - Ještě dvě dráhy navíc by měl mít krytý bazén, který se plánuje v Prostějově. Rozšíření z 8 na 10 drah radní navrhnou zastupitelstvu. Má tam být dost místa pro sportovce i veřejnost. Stavba má začít příští rok. Více zde.

OLOMOUC - MFO se sloučí s MDO, po několikahodinové diskusi to včera schválilo olomoucké zastupitelstvo. Nová organizace vznikne 1. ledna 2025 s názvem Moravské divadlo a Moravská filharmonie. Sloučení má pomoci organizaci ekonomicky se narovnat. Se spojením organizací nesouhlasí odboráři z filharmonie. Tvrdí, že to bude mít pro MFO negativní důsledky.

PŘEROV - Půdu pro stavbu nové městské knihovny chystá přerovská radnice. Knihovna bude přístavbou městského kina. Zastupitelé nově schválili změnu územního plánu pro stavbu knihovny na náměstí Přerovského povstání.

OLOMOUC - Nové velké sochy ozvláštňují veřejné prostory Olomouce v rámci festivalu Sculpture line. Hradby v Bezručových sadech zdobí pětice záchranných člunů od Johannese Pfeiffera a další novinkou je také kovová modrá instalace Klid od Ladislava Saba před vlakovým nádražím. V Olomouci už jde o 7. ročník festivalu. Více zde.

PŘEROVSKO - Řidiči, práce na silnici v Hranicích. Začíná náročná a dlouho očekávaná rekonstrukce ulice Zborovská, která je v havarijním stavu. Po dobu oprav bude ulice zjednosměrněná. Práce začínají dnes a skončí v srpnu. Více zde.

OLOMOUCKO - Noc kostelů, ale i Víkend otevřených zahrad. V noční atmosféře si budeme moci prohlédnout kostely a kaple v Olomoucké arcidiecézi. Při akci se zpřístupní přes 180 objektů. Zahájení je v 17h ve sboru Církve bratrské v Mariánské ulici v Olomouci. Více zde.

ČESKÁ REPUBLIKA - V Česku začínají volby do Europarlamentu. Voliči budou vybírat 21 českých europoslanců. Volební místnosti jsou otevřené dnes od 14h do 22h. A pak se otevřou v sobotu od 8 hodin do 14h. Více zde.

OLOMOUCKÝ KRAJ - Už tuto neděli vstoupí v platnost pravidelná letní změna vlakových jízdních řádů. Tak si zkontrolujte třeba na webu dopravce, jak bude jezdit váš spoj. Úpravy mají zlepšit nabídku spojení. Více zde.

Nejčtenější

Přerovský skatepark se na týden uzavře. Přibybou tři nové překážky

Skateboardisti, koloběškáři a bruslaři se budou muset na týden obejít bez skateparku v Přerově....

Toulání rodokmeny #5: Smutný osud malých Kateřin

Je tu další díl rubriky Toulání rodokmeny. Seriál pro Olomoucký Report zpracovává genealog Miroslav...

Pervitin výměnou za dětské hračky, marihuanu k výrobě mastí. Policie zasahovala na Přerovsku

Na Přerovsku policisté zadrželi tři podezřelé z trestného činu nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými...

Jak správně manipulovat s pyrotechnikou? Mějte bezpečný Silvestr

I během silvestrovské noci policie zasahuje u různých trestných činů. Každoročně lidem připomínají bezpečné...

Hrad Helfštýn překročil hranici 100 tisíc návštěvníků, letos chce atakovat rekord

Středověký hrad Helfštýn na Přerovsku již překročil hranici 100 tisíc návštěvníků a do konce...

Žijeme ve velkém blahobytu, ke štěstí ale vede cesta vděčnosti, říká Jan Regner

Na dnešek připadá Popeleční středa. Den, kterým pro věřící začíná postní doba. Období příprav...